Skola-dotykem

Škola dotykem je výzkumný projekt, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Dvanáct škol z různých krajů České republiky testuje v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek.

Ve školním roce 2015/2016 probíhá druhá fáze projektu, ve které školy implementují dotykové technologie do většího počtu předmětů napříč celou školou. Zároveň učitelé projektu seznamují s moderními technologiemi nejen své kolegy, ale díky aktivitě Škola dotykem AKADEMIE také ostatní učitele regionu.

Během školního roku 2014/2015 vzniklo více než 300 digitálních materiálů, které jsou dostupné online na www.skoladotykem.cz. Učitelé během svých hodin vyzkoušeli velké množství výukových aplikací a ty nejlepší naleznete v aplikaci Škola dotykem, kterou si do svých zařízení můžete bezplatně stáhnout na Obchod Play.

ZnS

Po celou dobu první fáze projektu probíhal empirický výzkum, který sledoval vliv a přínos dotykových technologií na výuku. Z výzkumného šetření mimo jiné vyplývá, že 97 procent žáků prvního stupně hodiny v digitální třídě baví a celkově až 85 procent žáků chce ve výuce s tablety pokračovat.

Projekt pro školy připravila nezisková organizace EDUkační LABoratoř | EDULAB ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.skoladotykem.cz.

Závěrečná odborná konference ŠKOLA DOTYKEM živě zaměřená na využití tabletů a moderních technologií ve výuce proběhla 9. 6. 2015 v andel’s hotel Prague, Stroupežnického 21, Praha 5.