Školka hrou

Školka hrou

Cílem projektu Školka hrou je dlouhodobá metodická podpora učitelů a ředitelů mateřských škol. Pro didaktickou praxi v mateřských školách byl vytvořen Vzdělávací box Školka hrou.

 

 

 

Škola dotykem

Škola dotykem

Škola dotykem je výzkumný projekt, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Patnáct škol z různých krajů České republiky testuje v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek.

 

 

 

Program podpory digitalizace škol

Program podpory digitalizace škol

Projekt je zaměřen na zvýšení využívání informačních technologií ve školách a jejich dlouhodobá podpora ze strany vzdělávacích organizací a soukromého sektoru. Do programu se mohou zaregistrovat mateřské, základní a střední školy na území České republiky.

 

 

 

Zavádění formativního hodnocení

Zavádění formativního hodnocení

Efektivní formativní hodnocení pomáhá učitelům udělat důležitá rozhodnutí ve výuce, ale jeho zavedení do praxe vyžaduje hlubokou znalost technik a porozumění tomu, jak je používat. V knize Zavádění formativního hodnocení představují autoři Dylan Wiliam a Siobhán Leahyová přehledného a praktického průvodce pro učitele základních a středních škol, zacíleného na pět klíčových strategií pro zlepšení učitelské praxe a výsledků studentů.

 

 

 

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Efektivní výukové nástroje pro učitele

Tato publikace představuje důležitý a vítaný zdroj, jelikož klade velký důraz spíše na to, jak se učíme a jak vyučujeme, než na to, co se učíme a vyučujeme. Poskytuje řadu možností pro učitele k rozvoji jejich stylu výuky, poslouží jako mocný podnět k profesionálnímu učení a především má potenciál změnit učení tak, aby bylo vzrušující a zábavné pro učitele i žáky.

 

 

 

The SCHOOL DANCE

The SCHOOL DANCE

Mezinárodní taneční soutěž pro mateřské, základní a střední školy. Cílem soutěže je motivace žáků k pohybu a k využívání informačních technologií.